کتاب توانمندسازی کمیته حسابرسی

از {{model.count}}
200,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

ضمانت خرید

بهترین محصول باکیفیت

بهترین قیمت

بهترین محصول باکیفیت


توضیحات اجمالی

((آیا در مقام کمیته حسابرسی، وظایف خود را سرسری انجام می‌‏دهید؟ یا می‌‏کوشید نتایجی را ارائه دهید که علاوه بر بهبود و محافظت از ارزش‌‏های سازمان، به هیئت‌‏مدیره کمک کنید تا راهبردها و اهداف خود را هنگام مدیریت حیاتی‌ترین ریسک‌های راهبردی و عملیاتی خود محقق نماید؟))

 
طی سال‌­های اخیر، نقش‌ها و مسئولیت‌های کمیته‌ حسابرسی از حوزه اصلی فعالیت آن‌ یعنی صورت‌های مالی و نظارت بر حسابرسی داخلی و حسابرسی مستقل بسیار فراتر رفته است. اکنون آنان به طیف گسترده‌ای از حوزه‌ها نظیر چارچوب کنترلی، پاسخ‌‏گویی برون‌‏سازمانی، هم‌‏راستایی با قوانین و مقررات حاکم بر کسب‌‏وکار، راهبری شرکتی، کنترل تقلب و فساد، مدیریت عملکرد، بهبود مستمر، و در برخی موارد، مدیریت ریسک وارد شده‌اند. به‌‏رغم افزایش چالش‌های کمیته حسابرسی، رهنمودهای موجود با این چالش‌ها همگام نبوده‌اند. 
 
کتاب حاضر در دوازده فصل و در دو بخش ۱. نحوه انجام فعالیت کمیته‌­های حسابرسی (یعنی فرآیندهای آن) و ۲. اقلام قابل‌­ارائه کمیته حسابرسی (یعنی نتایج آن) که به‌­زودی توسط «انتشارات کیومرث» وارد بازار خواهد شد، بهترین رویه‌های عملیِ اداره کمیته حسابرسی و نمونه‌های کنونی از آن را به‌‏اشتراک می‌گذارد. همچنین با استفاده از موضوع‏‌های نوظهور، پژوهش‏‌های مرتبط و تجارب عملی، رهنمودهایی را برای کمک به کمیته‌های حسابرسی در انجام بهتر وظایف خود ارائه می‌کند. محتوای این کتاب می‌تواند به روسای هیئت‌‏مدیره، مدیران ارشد و کارکنان حسابرسی داخلی، دبیرخانه کمیته حسابرسی و سایر واحدهای گزارشگر به کمیته حسابرسی (مانند مدیریت ریسک، تطبیق/هم‌‏راستایی با قوانین و مقررات، مدیر ارشد مالی) نیز کمک کند.
 
پی‌­نوشت: به گفته *مهاتما گاندی*، «آینده در گرو فعالیت‌‏ها و اقدام‌‏های امروزتان است.» کمیته حسابرسی از طریق ارائه نتایج ارزشمند برای سازمان و کل جامعه، نقش مهمی را در ترویج راهبری خوب امروز، تاثیرگذاری بر آینده، و در نهایت ایجاد میراث برای نسل‌های آتی ایفا می‌کند.

به امید تغییر نگاه در کمیته‌های حسابرسی شرکت‌های ایرانی.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...